Fyziojóga

lotos

Chceš se dozvědět více o mé fyziojóze? Tak to jsi na správném místě...

strom

Proč Fyziojóga?

Ke cvičení jógy jsem se dostala na vysoké škole, kdy se mne po dva semestry snažil Mistr hathajógy zavázat do různých uzlů... bezvýsledně… Další stopu ve mně zanechal před dvaceti lety Vašek Krejčík, když přestal cvičit aerobik a vrhnul se do Powerjógy. V té době to bylo něco úplně nového, zajímavého a hlavně živého. Po několika letech tápání v jógových pozicích jsem se rozhodla, že se chci dozvědět více o jednotlivých jógových pozicích a práci s tělem při cvičení. V začátku roku 2018 jsem prošla v Power Yoga Akademii s.r.o. u Vaška Krejčíka akreditovaným kurzem Yoga Teacher RYT200 a následně certifikovaným lektorským kurzem Hormonální jógové terapie pro ženy vedeným samotnou Dinah Rodrigues. Po vyzkoušení mnoha forem jógy jsem stejně přišla na to, že do každé formy stejně vkládám své fyzio znalosti. A tím vznikl název Fyziojóga - forma jógového cvičení založená na jógových pozicích s propojením vývojových pozic dítěte. Vzniklo tím cvičení, které je našemu tělu prospěšné a napomáhá ve správném držení těla, kondici a dobré náladě. Každá lekce je trochu jiná a přece stejná, jako každodenní život v běžném světě. Ráda předávám své zkušenosti a hlavně se bavím vším, co v lekcích společně vymyslíme.

strom

Každý čtvrtek od 17:00 do 18:00.

V Rychnově nad Kněžnou, budova Carminy Rychnovského dětského sboru (nad náměstím projdete mezi Kebabem a Tržnicí dozadu a budova vpravo). V případě krásného teplého počasí se scházíme v zámeckém parku (lépe se předem informovat).

Cena: 80 Kč / lekce

S sebou: Jógamatku, pohodlné oblečení a dobrou náladu...

Rezervuj si své místo, rezervační systém pro fyziojógu najdeš zde.

Hormonální jógová terapie pro ženy dle Dinah Rodrigues (HJT)

Proč by hormonální jóga měla zasáhnout do Vašeho života?

Ráda bych se s Vámi podělila o zážitky s hormonální jógou a jejím zavedení do mého života.. Hormonální jóga posunula můj život zase o další krok dál a to hlavně v hlubším poznání mé ženskosti a zavedení do mého života.. pomohla mi získat kontrolu nad měsíčním cyklem, abych se nestala jeho otrokem, ale dovedla si ho užít a prožít a hlavně zmírnit výkyvy nálad a psychických stavů s ním spojených.. přišla mi tak úžasná a fungující, že jsem se rozhodla udělat si lektrorský kurz přímo pod vedením Dinah Rodrigues, abych mohla všem ženám rozšířit jejich možnosti ženství a posílit všechny kvality jejich života.. dle mého b y se hor monální jóga měla stát součástí života každé ženy.. ...však zkuste a uvidíte sami... čas pro změnu ve vašem životě je právě teď a právě tady..

HJT je zcela přirozená cesta k vyrovnání hladiny ženských hormonů. Pomáhá ženám s velkou řadou příznaků spojených s poklesem hormonální hladiny. Je prospěšná při menopauze, snížené funkci štítné žlázy, PMS, při neplodnosti, potížích s menstruací, problémech s vaječníky, emočními výkyvy, při depresi a dalších symptomech.

Hormonální jóga je dynamická forma jógy sestavená tak, aby znovu aktivovala tvorbu ženských pohlavních hormonů. Kromě cvičení je doplněná o dechové a relaxační techniky a pro posílení účinku je cvičení doplněno o energetickou techniku pocházející z Tibetu. Oproti klasické Hathajóze jsou její cviky (ásany) dynamické a stejně tak i používané dechové techniky.

Hormonální jóga vychází z fyziologie ženského těla a její zdravotní účinky jsou prokazatelné. Dosažené výsledky jsou závislé na cvičení. Platí zde přímá úměrnost. Čím více cvičíte, tím lepších výsledků dosahujete.

Cvičení nevyžaduje žádnou předchozí praxi jógy a je vhodná pro ženy v každém věku. Cvičit je vhodné však již od 35.roku, kdy se začíná hladina ženských hormonů postupně snižovat a mohou se začít objevovat různé druhy potíží s tím spojených. Cvičení je velmi vhodné pro oddálení a snížení příznaků menopauzy (jež je součástí života každé ženy), pro ženy s problémy s otěhotněním, problémy s hormonální nerovnováhou zvláště štítnou žlázou a jiné…

Jak hormonální jóga působí?

Hormonální jógová terapie pomáhá znovu aktivovat tvorbu ženských hormonů a tím snížit či odstranit příznaky nízké hladiny hormonů v těle. Působí na psychické, fyziologické a energetické úrovni. Pravidelné praktikování hormonální jógy omlazuje, posiluje vaječníky, štítnou žlázu, nadledvinky, hypofýzu a obnovuje a zvyšuje duševní pohodu a vitalitu. Kromě toho cviky posilují svaly, kosti, pomáhají aktivovat správné držení těla a napravovat skoliózu. Cvičení podpoří Váš celkový zdravotní stav, zvýší pružnost těla, pohyblivost kloubů, posílí plíce, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylep&s caron;&i acute; tvar postavy i stav pletí, zvýší imunitu a napomůže omlazení těla i mysli.

Hormonální jóga pomáhá při:

Foto s lektorkou
Foto s lektorkou

Své místo na lekcích Hormonální jógové terapie si můžeš rezervovat v rezervačním systému Fyziojógy zde.

leták ke kurzu